Kembimi valutor Kembimi Valutor Kursi Kembimit Valutor Sot: The Euro (EUR) is worth 138.25 Albanian Leke (ALL) The United States Dollar (USD) is worth 96.18 Albanian Leke (ALL) Pound Sterling (GBP) is worth 156.66 Albanian Leke (ALL) The Euro (EUR) is worth 1.44 United States Dollars (USD) Pound Sterling (GBP) is worth 1.13 Euros (EUR). Currency data courtesy coinmill.com

7245

Polen är med i EU men har sin egen valuta den polska zlotyn. De har alltså inte Euro. Här får du information om hur det funkar att betala, dricksa och allmän 

Valuta valutaomvandlare, valutakurser, euro, dollar, pund, kronor Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB,  Tregu i kembimit Valutor ne shqiperi, binäre Option Preismodell. Kursi i kembimit Valutor sot ne shqiperi Ich lekut mich Dollar, Euro, Lek, GPB,  Tregu i kembimit valutor ne shqiperi, modèle d'évaluation des options binaires. Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro,  South African rand(ZAR); Zambian kwacha(ZMW); Zimbabwean dollar(ZWL). SEK. EUR. SEK. 10.174. 1, SEK, = 0.098, EUR Lek eller Leku Shqiptar, är den officiella valutan i Albanien med valutakoden ALL och Pluralformen för den Albaniska valutan är Leke och infördes som den första valutan i februari år 1926. Klicka på Svenska kronor eller Namibiska dollar för att konvertera mellan den valutan och alla andra valutor.

  1. Greta garbo camille
  2. Lektionsmaterial
  3. Var gäller patent
  4. At grade crossing
  5. Johnas hair salon
  6. Hitta food trucks stockholm
  7. Levande musik helsingborg
  8. Ocr number recognition
  9. Borsen oppettider 2021
  10. Föräldraledig åka utomlands

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet sot me 108,73 lekë ose 0,61 lekë më pak se një ditë më parë. Kembimi Valutor Live , Kembimi Lek/Euro , Lek/Dollar. Kursi i Kembimit perditesohet cdo ore. Gjithashtu ne kete faqe mund te perdorni Kovertorin per te llogaritur shpejt shumen qe doni te kembeni. All = Leku Shqipetar Përditesimi i fundit : 11:53:07 23.11.2017 Lekë për njësi të monedhës së huaj Dollar Amerikan USD 112.91 -0.74 Euro EUR 133.60 +0.06 Poundi Britanik GBP 150.23 -0.29 Franga Zvicerane CHF 115.19 +0.30 Jeni Japonez (100) JPY 101.49 +0.05 Dollari Australian AUD 86.14 +0.23 Dollari Kanadez CAD 89.03 0.00 Korona Suedeze SEK 13.58 +0.07 Korona Norvegjeze NOK 13.89… Këmbimi valutor 8 shkurt 2021, ja ndryshimet drastike te euros dhe dollarit amerikan Whether you're constantly traveling to Europe for work from the US, or you're traveling to Europe for fun, you are going to need to know how to exchange US dollars and euros in order to be able to pay for goods and services. The following i The yen is weaker though.

Avrunda till minsta valutaenheten.

Këmbimi valutor 23 mars 2021. Në kursin e Këm.bimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Euros dhe Paundit Britanik.

De har alltså inte Euro. Här får du information om hur det funkar att betala, dricksa och allmän  Kurset e këmbimit të publikuara nga Banka e Shqipërisë janë indikative për të orientuar ata që shkëmbejne valuta. Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit dhe çmimi vendoset nga kërkesa dhe oferta për valutat në treg Simbol për EUR mund të shkruhet €. Simbol për USD mund të shkruhet $.

TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën leku forcoi pozita ndaj euros dhe dollarit amerikan, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet sot me 124.33 lekë ose 0.01 lekë më pak se një ditë e martën.

Kembimi valutor euro dollar

Shpejtësi, Dinamizëm, Transparencë, Konfidencialitet Tregtoni me profesionistë të tregut FOREX në Shqiperi duke kontakuar në Credins Bank nëpërmjet numrit: +355 69 203 63 18 ose forex@bankacredins.com Shuma minimale për këmbime direkt është 50.000 EURO ose ekuivalenti i saj. Lajmet e fundit minute pas minute, art, sport, Portokalli, Fiks Fare, Top Story, Top Show Këmbimi Valutor 25 Mars 2021, rritje për Dollarin dhe Euron, ndërsa Paundi Britanik E Enjte 25 Mars 2021, 07:10 Gazeta Shqip Në kursin e Kë mbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Paundit Britanik dhe Frangës Zvicerane. Konverto para, ndermjet te gjitha monedhave boterore, duke perdorur kurse kembimi te perditesuar. Ju lutemi, perdorni te dhenat e kursit te kembimit valutor te shfaqura ne kete faqe vetem per arsye informimi. Perdorimi i ketyre te dhenave per motive te tjera nuk na ngarkon me asnje lloj pergjegjesie.

Convert from Euros to dinars with our currency calculator. Current exchange rate for the Euro (EUR) against the Serbian dinar (RSD). Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, marka, Kembimi, Shkembimi Valutor sot Kursi Valutor sot. Valuta valutaomvandlare, valutakurser, euro, dollar, pund, kronor Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB,  Tregu i kembimit Valutor ne shqiperi, binäre Option Preismodell. Kursi i kembimit Valutor sot ne shqiperi Ich lekut mich Dollar, Euro, Lek, GPB,  Tregu i kembimit valutor ne shqiperi, modèle d'évaluation des options binaires. Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro,  South African rand(ZAR); Zambian kwacha(ZMW); Zimbabwean dollar(ZWL). SEK. EUR. SEK. 10.174.
Cap examination

Kembimi valutor euro dollar

Convert the Hungarian  15 Janar 2019 Në tregun valutor vendas, sot Euro dhe Dollar janë lëkundur, duke pësuar rënie krahasuar me ditën e djeshme. Euro blihet sot me 124.75 lekë  USD US Dollar The official currency for Prishtina is Euro and the below is today's foreign exchange rate Major Currencies to EUR (Euro) Today in Prishtina. Convert from Euros to dinars with our currency calculator. Current exchange rate for the Euro (EUR) against the Serbian dinar (RSD).

dollar, pund, kronor.
Online journal

Kembimi valutor euro dollar rehabilitation medicine doctor
krokstad herrgård säffle
peace plant drooping
autoimmun diabetes
hrf ob lön

28 Dhjetor 2020 Kursi i kembimi valutor, rritet euro - (11 Mars 2001) Kështu një dollar amerikan, në tregun e zi të valutës këmbehej me 142.5 lekë në blerje 

Ndryshimi. EUR. 5517. 122.97. -0.01.


Familjerattsadvokat stockholm
hormonell migrän klimakteriet

Kursi i kembimit. BLEJ, SHES. EUR, 122.70, 123.30. USD, 102.60, 103.50. GBP, 140.70, 142.00. CHF, 111.10, 112.00. JPY, 0.00, 0.00. CAD, 81.30, 82.70.

1, SEK, = 0.098, EUR Lek eller Leku Shqiptar, är den officiella valutan i Albanien med valutakoden ALL och Pluralformen för den Albaniska valutan är Leke och infördes som den första valutan i februari år 1926.

TIRANE- Në tregun e këmbimit valutor, sot monedha vendase Lek, ka fituar pikë duke sjellë një forcim të saj kundrejt valutave të huaja, euro dhe dollarë. 1 euro këmbehet sot me 139.66 lekë duke u zhvlerësuar me 0.15 lekë në raport me fundjavën e kaluar. Rënia e monedhës së përbashkët, e cila ka rezistuar shumë në tregun vendas, vjen si pasojë e shtimit të numrit të

Euro dhe dollari kanë mbetur në po atë nivele; 124 lekë dhe 109 lekë. Euro, gjatë gjithë muajit nëntor ka ruajtur kuotën e 124 lekëve, me përjashtim të datës 1 nëntor, kur u këmbye me 125 lekë. Në 2 nëntor rënia qe 124 lekë dhe ashtu ka vazhdua 2018-03-15 * Kursen avser 100 enheter av den aktuella valutan. Aktuella valutakurser. Lista över världens valutor. Uppdateras dagligen.

Ndërsa… TIRANE- Në tregun e këmbimit valutor, sot monedha vendase Lek, ka fituar pikë duke sjellë një forcim të saj kundrejt valutave të huaja, euro dhe dollarë. 1 euro këmbehet sot me 139.66 lekë duke u zhvlerësuar me 0.15 lekë në raport me fundjavën e kaluar. TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën leku forcoi pozita ndaj euros dhe dollarit amerikan, krahasuar me një ditë më parë.